آغاز ازدیاد برداشت از مخزن مشترک پارس جنوبی

روابط عمومی شرکت اُیکو
1395/12/10
دسته بندی خبرآرشيو اخبار 1394

به گزارش روابط عمومی شرکت راه اندازی و بهره برداری صنایع نفت (اُیکو): با تزریق گاز شیرین به خط سراسری توسط پالایشگاه فازهای 18و17 پارس جنوبی، ازدیاد برداشت گاز تولیدی از میدان گازی مشترک میان دو کشور  ایران و قطر امکان پذیر گردید. 

به گزارش روابط عمومی شرکت راه اندازی و بهره برداری صنایع نفت (اُیکو): با تزریق گاز شیرین به خط سراسری توسط پالایشگاه فازهای 18و17 پارس جنوبی، ازدیاد برداشت گاز تولیدی از میدان گازی مشترک میان دو کشور  ایران و قطر امکان پذیر گردید.
لازم به ذکر است که هم اکنون گاز شیرین به خط سراسری تزریق شده و تولید میعانات گازی نیز به صورت پایدار انجام می شود.
شرکت اُیکو با اجرای این طرح  توانست برگ زرین دیگری را به تاریخ افتخارات خود بیافزاید. بدون تردید، این موفقیت مرهون تلاش های مستمر و بی وقفه تمامی دست اندرکاران فازهای 18و17 پارس جنوبی است که امروز شاهد آن هستیم.
خاطر نشان می سازد میدان گازی پارس جنوبی بزرگترین میدان گازی جهان است که درخلیج فارس واقع شده و مساحت آن ۹۷۰۰ کیلومتر مربع است که ۳۷۰۰ کیلومتر مربع آن در آبهای سرزمینی ایران و ۶۰۰۰ کیلومتر مربع آن در آبهای سرزمینی قطر قرار دارد.
شرکت راه اندازی و بهره برداری صنایع نفت(OICO) به عنوان یکی از شرکت های توسعه یافته و پیشرو در عرصه راه اندازی، بهره برداری و تعمیر و نگهداری در صنعت نفت، نقشی محوری را در راه اندازی فاز های 17 و 18 پارس جنوبی بر عهده دارد.