صادرات نخستین محموله میعانات گازی از فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی

روابط عمومی شرکت اُیکو
1395/11/30
دسته بندی خبرآرشيو اخبار 1395

به گزارش روابط عمومی اُیکو و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیر عامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران اعلام

به گزارش روابط عمومی اُیکو و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیر عامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران اعلام کرد: نخستین محموله میعانات گازی فازهای ۲۰ و ۲۱ میدان گازی پارس جنوبی به ظرفیت ۱۶۰ هزار بشکه به کشور ژاپن صادر شد.
بر اساس این گزارش و به نقل از شرکت پایانه های نفتی ایران، سید پیروز موسوی  با بیان اینکه میعانات گازی یکی از مهمترین محصولات پارس جنوبی است اظهار کرد: تولید و صادرات این محصول جایگاه صادرات غیرنفتی در کشور و استان بوشهر را افزایش داده است.
وی به افزایش صادرات میعانات گازی از عسلویه اشاره کرد و گفت: توسعه صادرات میعانات گازی از اولویت‌های این پایانه است که امسال صادرات این محصول افزایش یافته است.
وی از صدور میعانات گازی از فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی خبر داد و افزود: نخستین محموله میعانات گازی فازهای ٢٠ و ٢١ میدان گازی پارس جنوبی به ظرفیت ١٦٠ هزار بشکه صادر شد.
مدیر عامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با بیان این که این محموله به ظرفیت ١٦٠ هزار بشکه از عسلویه به مقصد ژاپن بارگیری شد، افزود: شناور ۳۰۰ هزار تنی FUJIKAWA  ژاپن با ظرفیت حمل ٥٠٠ هزار بشکه میعانات گازی پس از بارگیری میعانات تولیدی فازهای ٢٠ و ٢١، میعانات تولیدی فازهای ٢ تا پنج طرح توسعه میدان پارس جنوبی را نیز بارگیری و عسلویه را به مقصد جزیره خارک ترک کرد.
موسوی با بیان این‌که این نفتکش علاوه بر میعانات گازی فازهای پارس جنوبی، محصول میدان نفتی فروزان را نیز بارگیری می‌کند، خاطر نشان کرد: این نفتکش، همچنین ٦٥٠ هزار بشکه نفت خام تولیدی میدان نفتی فروزان را بارگیری خواهد نمود.