آغاز تعمیرات اساسی پالایشگاه گاز پارسیان 1 و 2 توسط شرکت اُیکو

1395/11/30
دسته بندی خبرآرشيو اخبار 1395

به گزارش روابط عمومی اُیکو، تعمیرات اساسی پالایشگاه گاز پارسیان در دو فاز 1 و 2 بر اساس برنامه ریزی های بعمل آمده از پنجم مهرماه جاری آغاز شده که بر اساس برنامه زمانبندی قرار است تا پایان هفته اول آبان ماه به اتمام برسد. 

به گزارش روابط عمومی اُیکو، تعمیرات اساسی پالایشگاه گاز پارسیان در دو فاز 1 و 2 بر اساس برنامه ریزی های بعمل آمده از پنجم مهرماه جاری آغاز شده که بر اساس برنامه زمانبندی قرار است تا پایان هفته اول آبان ماه به اتمام برسد.
این عملیات که با همت و تلاش پرسنل تعمیر و نگهداری شرکت اُیکو و سایر همکاران در بخشهای عملیاتی و ستادی پالایشگاه آغاز گردیده است، با برنامه ریزی مناسب و ضمن رعایت کلیه الزامات HSE، در تمامی بخشهای مکانیک ثابت، ماشینری، برق، ابزاردقیق و سیستم های کنترل و پایپینگ فعالیت داشته و همچنین انجام اصلاحات مورد نیاز پالایشگاه از نظر مهندسی و عملیات را نیز شامل می شود.
تعمیرات اساسی پالایشگاه، مجموعه عملیاتی حساس و مهم به منظور رساندن تجهیزات و قطعات پالایشگاهی به شرایط بهره برداری جهت دستیابی به شرایط تولید پایدار است.
شایان ذکر است پالایشگاه گاز پارسیان دومین تأمین کننده گاز طبیعی و بزرگترین پالایشگاه گاز شیرین کشور است که در جنوب استان فارس بین شهرستان لامرد و مُهر قرار دارد، این پالایشگاه عظیم در سال ۱۳۸۲ شروع به کار کرده و در حدود ۱۷ درصد گاز کشور تأمین می کند. شرکت راه اندازی و بهره برداری صنایع نفت (OICO)  نیز بعنوان پیمانکار تعمیر و نگهداری پالایشگاه گاز پارسیان، عهده دار انجام عملیات تعمیرات اساسی سالانه این پالایشگاه عظیم ملی می باشد.