آیین تکریم و معارفه رئیس هیات مدیره شرکت اُیکو برگزار شد

روابط عمومی شرکت راه اندازی و بهره برداری صنایع نفت (اُیکو)
1401/05/29
دسته بندی خبرآخرین اخبار

آقای مهندس شمس شرکت اُیکو را سرمایه ارزشمندی برای کشور دانست که باید در راستای تقویت مزیت رقابتی خود حرکت کند.

به گزارش روابط عمومی، مدیرعامل گروه اویک در ابتدای این مراسم که عصر روز دوشنبه (24 مرداد) با حضور مدیرعامل، اعضای هیات‌مدیره و مدیران ستادی و مناطق شرکت راه اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت (OICO) برگزار شد، با بیان اینکه هلدینگ‌داری یکی از مهمترین استراتژی‌هایی است که باید با جدیت دنبال شود، افزود: همه شرکت‌های زیرمجموعه باید در سایه حاکمیت شرکتی حرکت کنند.

آقای مهندس شمس مدیرعامل شرکت اویک در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: سهامداران و کارفرمایان از مجموعه اویک انتظار دارند که در جایگاه یک بنگاه اقتصادی عمل کند و از هرگونه اقدامی که این مجموعه را از این جایگاه دور می‌کند، فاصله بگیرد. برای اجرای این مهم، ضرورت دارد نگاه حاکم بر سازمان متحول شود.

ضرورت تدوین استراتژی و تعیین جایگاه آینده، دقت در انتخاب پروژه‌ها و پرهیز از پروژه‌گیری شتاب‌زده و بدون بررسی، تقویت نگاه ملی در اخذ پروژه‌‌ها، توجه به نوسانات شرایط اقتصادی و سیاسی و تاثیر آن بر بازار کسب و کار، توجه به سرمایه‌های انسانی و چابک سازی متناسب با فضای پیمانکاری از جمله دیگر موارد مورد تأکید مدیرعامل گروه اویک بود.

وی در پایان مهندس عراقی را دارای جایگاه رفیعی در صنعت نفت برشمرد و تغییرات را لازمه تحول دانست و ضمن معرفی دکتر بیات ترک، اظهار امیدواری کرد که حضور ایشان به عنوان سکاندار جدید شرکت اُیکو، با موفقیت همراه باشد.

آقای مهندس عراقی نیز در سخنانی به شرایط شرکت اُیکو و پروژه‌های در دست این شرکت هنگام ورود به این مجموعه اشاره کرد و به تشریح اقدامات صورت گرفته طی مدت اخیر برای تداوم فعالیت این شرکت براساس نگاه واقع بینانه پرداخت و برای رئیس هیات مدیره جدید آرزوی توفیق کرد.

آقای دکتر بیات ترک نیز در سخنانی شرکت اُیکو را دارای ریشه‌های قوی و تنومند در صنعت نفت دانست و عنوان کرد: اعتماد شکل گرفته نسبت به برند و نام اُیکو هرگز نباید خدشه دار شود.

به گفته وی، افراد و نیروهای متخصص و کارآمد این مجموعه را مهمترین دارایی ارزشمند این سازمان برشمرد و مدیریت دانش را یکی از اقدامات ضروری در سازمان‌هایی از این دست دانست.

این مراسم با اهدای حکم انتصاب به آقای دکتر بیات ترک و لوح تقدیر و هدیه ای به رسم یادبود به آقای مهندس عراقی پایان یافت.