حضور فعال شرکت اَیکو در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی نفت تهران

روابط عمومی شرکت راه اندازی و بهره برداری صنایع نفت (اُیکو)
1401/03/02
دسته بندی خبرآخرین اخبار

شرکت اٌیکو در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که از تاریخ 23 لغایت 26 اردیبهشت ماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد حضوری فعال داشت.

ه گزارش روابط عمومی شرکت راه اندازی و بهره برداری صنایع نفت( اُیکو)، این شرکت در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که از تاریخ 23 لغایت 26 اردیبهشت ماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد حضوری فعال داشت.

 در ایام برگزاری این نمایشگاه، شرکت اُیکو که به عنوان یکی از شرکت های تابعه گروه اویک در غرفه این گروه حضوری فعال داشت و علاوه بر دیدار ها و جلسات متعدد مدیران ارشد شرکت اُیکو با مدیران و نمایندگان شرکت های مختلف فعال در عرصه نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش که با هدف همکاری های متقابل در اجرای پروژه های نفتی انجام شد، چندین تفاهم نامه همکاری میان این شرکت و شرکت های مختلف به امضاء رسید. 

در دومین روز از بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی نفت تهران تفاهم نامه همکاری بین شرکت راه اندازی و بهره برداری صنایع نفت (اُیکو) و جهاد دانشگاهی تهران در راستای گسترش همکاری های آموزشی، پژوهشی و مشارکتی به امضاء مدیر عامل شرکت اُیکو و رییس جهاد دانشگاهی تهران رسید. 

در حاشیه سومین روز از نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، تفاهم نامه همکاری میان شرکت اُیکو و شرکت توسعه پترو ایران به امضای نیما باقرسایی، مدیرعامل شرکت پتروساحل افق کیش (از شرکت‌های زیرمجموعه گروه توسعه پترو ایران) و سعید مومنی مدیرعامل شرکت راه‌اندازی و بهره برداری صنایع نفت (ٱیکو) رسید.

این تفاهم‌نامه همکاری به‌منظور بهره‌مندی و استفاده از قابلیت‌های دو طرف در زمینه مهندسی خدمات فنی-اجرایی، تأمین نیروی انسانی متخصص درباره فعالیت‌های پیش‌راه‌اندازی، راه‌اندازی، تعمیر و نگهداری صنایع نفت امضاء شده است.

همچنین در ادامه سومین روز از نمایشگاه نفت تهران شرکت‌ اُیکو و شرکت خدمات مهندسی پرند گداختار قشم از هلدینگ گداختار، در زمینه همکاری مشترک با هدف توسعه خدمات دانش بنیان در حوزه تعمیرات و نگهداری شیرآلات صنعت نفت کشور تفاهم نامه همکاری امضاء کردند. هدف از تنظیم و امضای این تفاهم‌نامه، ایجاد همکاری مشترک بر اساس اعتبار تجاری، دانش فنی، پروژه های در دست اقدام، تجهیزات و سایر امکانات و زیرساخت های طرفین با هدف توسعه خدمات دانش بنیان در حوزه تعمیرات و نگهداری شیرآلات صنعت نفت کشور می باشد. 

 از موضوعات این تفاهم نامه که به امضاء مدیران عامل دو شرکت رسید می توان به شناسایی و انتخاب چالش‌های موجود در رویه‌های جاری تعمیرات و نگهداری شیرآلات صنعت نفت، ارائه راهکارهای نوآورانه و دانش بنیان دارای توجیه اقتصادی در حوزه تعمیرات و نگهداری، ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از مشتریان هدف با رویکرد تجاری‌سازی و توسعه خدمات مذکور، تهیه بسته‌های خدماتی راه حل جامع برای ذی‌نفعان و مجامع صنعتی معتبر، ایجاد زنجیره ارزش و پیاده‌سازی خدمات نوآورانه و دانش بنیان در پروژه‌های هدف، ثبت بازخورد از سوی ذی‌نفعان جهت بهینه‌سازی و ارتقای کیفی در راستای استمرار خدمات، یکسان‌سازی، یکپارچه‌سازی و کاهش تنوع محصولات، ارائه خدمات بازرسی، تست و صدور گواهینامه اشاره نمود.

در چهارمین روز از برگزاری بیست‌وششمین نمایشگاه صنعت نفت، تفاهم نامه همکاری شرکت ٱیکو و شرکت داده کاوان هوشمند نارگان در راستای همسویی با سیاست‌های کلی کشور برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و استفاده حداکثری از توان تولیدی و خدماتی کشور و در عین حال حمایت از کالای ایرانی و بهره‌گیری از محصولات ساخت داخلی دانش‌بنیان و مبتنی بر فناوری‌های نو بود که به امضاء مدیران عامل اُیکو و داده کاوان هوشمند نارگان رسید. موضوع این تفاهم‌نامه، حمایت از طراحی و اجرای گام به گام تحول دیجیتال با استفاده از محصولات و خدمات دانش‌بنیان و با محوریت نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه در پروژه‌های نفت و گاز به منظور افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های عملیاتی با استفاده از ظرفیت توانمندی‌های دو طرف است.

از دیگر برنامه های آخرین روز برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی نفت تهران، انعقاد تفاهم‌نامه همکاری آموزشی و پژوهشی بین شرکت ٱیکو و دانشگاه شهید بهشتی در چهارمین روز از برگزاری بیست‌وششمین نمایشگاه صنعت نفت در محل غرفه شرکت اویک امضاء شد.  

  بر اساس این تفاهم‌نامه، دو طرف در برگزاری دوره‌های آموزشی نفت، گاز و پتروشیمی به‌صورت حضوری و غیرحضوری برای کارشناسان و متقاضیان داخلی و دیگر کشورها و همکاری با شرکت‌ها و مؤسسه‌های آموزشی فعال در حوزه آموزش نفت، گاز و پتروشیمی در سطح ملی و بین‌المللی همکاری خواهند داشت.

  برگزاری سمینارها، دوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی کوتاه‌مدت، راه‌اندازی، تکمیل و تجهیز مراکز آموزشی و پژوهشی مشترک در منطقه پارس جنوبی، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت به‌منظور ارتقای توان علمی کارشناسان و مدیران اُیکو، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت از طرف اُیکو برای کارفرمایان اُیکو، پذیرش کارآموز در رشته‌های تحصیلی مرتبط و در چارچوب نیازهای اُیکو و تدوین و تألیف اسناد و مدارک علمی و تبادل آنها از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه قلمداد می‌شود.

  از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه می‌توان به همکاری در تبدیل تجارب اُیکو به دانش فنی، هدایت و حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلی به‌ویژه در مقطع دکترا، در راستای محورهای پژوهشی اُیکو، تبادل اطلاعات مرتبط با مسائل همکاری، استفاده متقابل از کتابخانه‌ها و منابع آموزشی، انجام بازدیدهای متقابل علمی برای دانشجویان و اساتید، تولید منابع آموزشی مشترک، تعریف دوره‌های آموزشی مشترک، شرکت در مناقصه‌ها و مزایده‌های آموزشی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی به‌صورت مشترک و اطلاع‌رسانی دو طرف به یکدیگر در زمینه فعالیت‌هایی که می‌تواند منجر به همکاری شود، اشاره کرد.

 شایان ذکر است شرکت اُیکو در بیست و ششمین نمایشگاه نفت تهران در غرفه شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (گروه اویک) حضور داشت و بازدید کارشناسان، مدیران و صاحب نظران صنعت نفت به میزبانی اُیکو  در این غرفه همانند سال های گذشته چشمگیر و قابل توجه بود.