دریافت تندیس برنزین 6 ستاره توسط شرکت اُیکو در ششمین جایزه مدیریت دارایی های فیزیکی

به گزارش روابط عمومی و به نقل از مدیریت خدمات فنی و مهندسی شرکت اُیکو
1400/06/27
دسته بندی خبرآخرین اخبار

با هدف ارائه توانمندی های شرکت  OICOدر حوزه مدیریت دارایی های فیزیکی صورت گرفت

به گزارش روابط عمومی و به نقل از مدیریت خدمات فنی و مهندسی شرکت اُیکو، در راستای ارائه توانمندی ها و زیر ساخت های شرکت اُیکو در حوزه مدیریت دارایی های فیزیکی، این شرکت در ششمین جایزه مدیریت دارایی های فیزیکی صنعت نفت (جایزه مدیریت نگهداری و تعمیرات) حضور یافت و موفق به دریافت تندیس برنزین 6 ستاره شد. مراسم اهدای تندیس‌ها و تقدیرنامه های ششمین جایزه مدیریت دارایی های فیزیکی در 11 مردادماه 1400 در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار شد.    


براساس این گزارش، جایزه مدیریت دارایی های فیزیکی در سال 1395 آغاز به کار کرده است. رئیس این جایزه دکتر علینقی مشایخی (چهره ماندگار ایران در مدیریت) و مسئولیت ناظر علمی جایزه بر عهده دکتر علی زواشکیانی (مدیر مرکز مدیریت دارایی های فیزیکی دانشگاه تورنتو) است. این جایزه هر سال در سه حوزه اصلی نفت، نیرو و صنعت برگزار می شود و شرکت کنندگان با استفاده از مدل UPTIME و IAM ارزیابی می شوند. ارزیابی ها توسط ارزیاب های آموزش دیده و باسابقه در اجرای مدیریت دارایی صورت می پذیرد و شرکت کنندگان در هر دوره از جایزه می توانند بنا به نتایج ارزیابی تقدیر نامه و تندیس یک تا 12 ستاره دریافت نمایند.

جایزه مدیریت دارایی های فیزیکی دارای مجوز از سازمان ملی بهره وری برای برگزاری جایزه است و همچنین موسسه مدیریت دارایی های انگلستان (IAM) نمایندگی انحصاری انتشارات خود در ایران را به سازمان جایزه مدیریت دارایی های فیزیکی اعطا کرده است.


در طی 6 سال اخیر بیش از 100 ارزیابی صورت گرفته است، متوسط عملکرد شرکت های ارزیابی شده 3 و 4 ستاره محاسبه شده است و این در حالی است که فقط شرکت هایی که معتقد بودند پروژه های مؤثری در مدیریت دارایی های فیزیکی انجام داده اند وارد فرایند جایزه شده اند لذا می توان این نتیجه را گرفت که تقریباً بهترین سازمان های ایران از حیث مدیریت دارایی های فیزیکی بین 3 و 4 ستاره از 12 ستاره قرار گرفته اند. این در حالی است شرکت اُیکو در اولین حضور خود موفق به دریافت تندیس برنزین 6 ستاره شده است. 


در این جایزه که کارفرمایان صنعت نفت و گاز حضور داشته اند شرکت اُیکو رتبه بالاتر کسب کرده است که نشان از توانمندهای شرکت اُیکو در حوزه مدیریت دارایی های فیزیکی می باشد. 

شایان ذکر است شاخص های ارزیابی شرکت اُیکو در این جایزه شامل: استراتژی، منابع انسانی، مدیریت کار، مراقبت های پایه و تکنیک های نگهداشت، مدیریت عملکرد و ریسک، سیستم های پشتیبانی و مدیریت اطلاعات، مدیریت قطعات و مواد، نگهداشت مبتنی بر قابلیت اطمینان، توسعه قابلیت اطمینان و بهینه سازی و مدیریت دارایی مبتنی بر شواهد و داده بوده است. 

همچنین دریافت این جایزه با همکاری مدیریت های ستادی شامل مدیریت خدمات فنی و مهندسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، توسعه منابع انسانی، HSE و مدیریت منطقه 3 و پروژه میدان نفتی آذر و سایر واحد ها دریافت شده است.