اتمام موفقیت آمیز تعمیرات اساسی واحدهای تقطیر جنوبی و تبدیل کاتالیست پالایشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی و به نقل از مدیر منطقه 3
1400/06/08
دسته بندی خبرآخرین اخبار

محصول کاندنسیت (+C5) مجتمع استحصال اتان شرکت پالایش پارسیان سپهر به همت متخصصان داخلی و با استفاده از فناوری و دانش روزآمد ملی - جهانی به تولید انبوه رسید.

به گزارش روابط عمومی و به نقل از مدیر منطقه 3، با تلاش تیم متخصص تعمیرات اساسی پالایشگاه تهران، عملیات اورهال واحدهای  تقطیر جنوبی این پالایشگاه که از تاریخ بیستم خرداد ماه و با جذب 700 نفر آغاز گردیده بود به موفقیت به پایان رسید. از لحاظ حجم دستورکارهای تعمیراتی، واحدهای تقطیری از بزرگترین واحدها در تعمیرات اساسی پالایشگاه های نفت می باشند و با وجود مشکلات متعدد بکارگیری جامعه کارگری، اورهال واحد تقطیر تنها با تاخیر ۴ روزه تحویل بهره بردار گردید. علیرغم درخواست ایجاد وقفه ای ۱۵ روزه بین اتمام اورهال واحد تقطیر و شروع واحد تبدیل کاتالیستی از برنامه ریزی دستگاه نظارت، این درخواست مورد موافقت قرار نگرفت و اورهال واحد تبدیل کاتالیستی از تاریخ ۲۰ تیر ‌و همزمان با راه اندازی واحد تقطیر استارت خورد. برنامه زمانبندی واحد مذکور نیز به درخواست مدیر عملیات پالایشگاه از ۱۸ روز به ۱۵ روز کاهش یافت، با تمام این تفاسیر خوشبختانه این عملیات بطور موازی و مطابق برنامه زمانبندی پیش رفته و این موفقیت حاصل گردید.

در ادامه برنامه اورهال پالایشگاه تهران، طبق پلن اعلام شده، در مهر ماه سال جاری، تعمیرات اساسی واحد آیزوماکس جنوبی انجام خواهد شد.