پایان موفقیت آمیز تعمیرات اساسی سالانه پالایشگاه هشتم پارس جنوبی

روابط عمومی شرکت اُیکو
1399/04/03
دسته بندی خبرآخرین اخبار

به گزارش روابط عمومی اُیکو و به نقل از مدیریت منطقه 1 پارس، تعمیرات اساسی سالانه پالایشگاه هشتم پارس جنوبی (فاز های 20 و 21) با موفقیت و بدون حادثه ناتوان کننده پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی اُیکو و به نقل از مدیریت منطقه 1 پارس، تعمیرات اساسی سالانه پالایشگاه هشتم پارس جنوبی (فاز های 20 و 21) با موفقیت و بدون حادثه ناتوان کننده پایان یافت.

عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه هشتم پارس جنوبی (فازهای 20 و 21) که به کارفرمایی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی از دهم خردادماه 1399 آغاز شده بود، با تلاش شبانه روزی حدود 500 نفر از همکاران سختکوش اُیکو در مورخ 26/03/99 و 2 روز زودتر از مدت زمان برنامه ریزی شده به پایان رسید.

تعمیرات اساسی پالایشگاه هشتم در حالی انجام شد که شیوع ویروس کرونا فعالیت های اجرایی را در اکثر صنایع در وضعیتی حساس قرار داده و با مشکل و حتی توقف مواجه نموده است. لیکن با رعایت دقیق پروتکل ها و مسائل بهداشتی و فردی، عملیات تعمیرات اساسی در این پالایشگاه بدون هیچگونه خللی در روند پیشرفت عملیات تعمیرات اساسی انجام گردید.

این عملیات که ضمن رعایت الزامات ایمنی و فنی و با بهره گیری از برنامه ریزی های گروه برنامه ریزی، تهیه هیستوگرام منابع و پیش بینی دقیق نیازمندی ها و همچنین برنامه ریزی دقیق در بکارگیری نیروهای انسانی، ماشین آلات و سایر منابع و نیز در سایه همکاری دلسوزانه گروه های تعمیراتی و اتخاذ تدابیری در جهت حفظ سلامت کارکنان توسط واحد HSE، با انجام مهمترین اقدامات اصلاحی و نوآورانه در عملیات تعمیرات اساسی، این مهم با موفقیت و بدون حادثه ی ناتوان کننده در هر سه مرحله فاز 20، Total Shutdown و فاز 21 موفق به انجام عملیات 2 روز زودتر از موعد مقرر گردید که این موضوع در صرفه جویی در استفاده از منابع و هزینه ها در نوع خود بی نظیر می باشد.

گفتنی است تعداد دستورکارهای قابل انجام تعمیرات اساسی به میزان 1245 مورد در تمامی بخش ها بوده است.