مهندس حمیدرضا عراقی بعنوان رئیس هیأت مدیره شرکت اویکو منصوب گردید

روابط عمومی ایکو
1397/12/05
دسته بندی خبرآرشیو اخبار 1397

با حضور دکتر منوچهری و اعضای هیأت مدیره شرکت ایکو، مهندس حمیدرضا عراقی به عنوان رئیس هیأت مدیره این شرکت منصوب شد

با حضور دکتر منوچهری و اعضای هیأت مدیره شرکت ایکو، مهندس حمیدرضا عراقی به عنوان رئیس هیأت مدیره این شرکت منصوب شد

در مراسمی که عصر روز شنبه (4 اسفند ماه) با حضور دکتر منوچهری و اعضای هیأت مدیره شرکت اویکو برگزار شد، مهندس حمیدرضا عراقی به عنوان رئیس هیأت مدیره این شرکت منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی، در ابتدای این مراسم دکتر منوچهری به حضور شرکت اویکو در اجرای پروژه های مهمی چون پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، فازهای 20 و 21 پارس جنوبی و میدان آزادگان شمالی اشاره کرد و گفت: با توجه به این سابقه، باید برای اینکه این شرکت با تمام توان روند رو به ارتقای خود را ادامه دهد، متمرکز شد.

منوچهری سیاست وزارت نفت را تأکید بر واگذاری بهره برداری پروژه ها به شرکت های خصوصی عنوان کرد و گفت: این دیدگاه باعث می شود که فرصت بیشتری برای نقش آفرینی شرکت اویکو در زمینه راه اندازی و بهره برداری فراهم شود. 

مدیرعامل گروه اویک تصریح کرد که موضوعاتی چون شفافیت در انجام امور، انضباط مالی، آموزش و نظام جذب نیروی انسانی، ساختار سازمانی متناسب، کنترل هزینه پروژه ها، نظارت بر مسائل حقوقی و دستمزد و همچنین مسائل مربوط به آیین نامه های کمیسیون معاملات مسائل مهمی هستند که در تمام شرکت های گروه باید مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین خود اتکایی مالی، حجم قابل توجه فعالیت ها و نیروی انسانی متخصص را از مهمترین ویژگی های شرکت اویکو دانست و تأکید کرد که باید نگاه به فردا و چشم اندازهای پیشرو را براساس چالش های موجود ترسیم و در آن راستا حرکت کرد.

دکتر منوچهری در پایان حضور مهندس عراقی به عنوان رئیس هیأت مدیره شرکت اویکو را برای این شرکت مفید ارزیابی و اظهار امیدواری کرد: با توجه به سابقه بسیار مناسب ایشان در صنعت نفت و گاز کشور، به طور قطع مهندس عراقی می توانند برای این شرکت و حتی گروه اویک مثمرثمر باشند که این امر با حضور پررنگ در شرکت و پروژه های آن، میسر خواهد شد.

در ادامه این جلسه، اعضای هیأت مدیره اویکو، ضمن خوشامدگویی به رئیس هیأت مدیره جدید، به بیان تخصص و فعالیت های شرکت اویکو و همچنین حطیه وظایف و اختیارات هیأت مدیره این شرکت پرداختند و برای مهندس عراقی در سمت جدید و همچنین شرکت اویکو، آرزوی توفیق کردند.

در پایان این جلسه، مهندس عراقی  ضمن ابراز خرسندی از حضور در مجموعه اویک، عنوان کرد: به طور قطع هیأت مدیره مسئولیت های مختلف و نقش بسیار تعیین کننده ای در پیشبرد اهداف سازمان دارد. در کنار نقش ویژه هیأت مدیره که همانا تعاملات برون سازمانی است، این بخش می تواند در مباحث اجرایی شرکت، به عنوان همراه و سیاست گذار کلان حضور داشته باشد.

وی همچنین بر نقش نظارتی هیات مدیره بر عملکرد شرکت ها تأکید و آن را وظیفه ای مهم ارزیابی کرد.

مهندس عراقی با تأکید بر اهمیت پایداری در رشد عنوان کرد: حفظ ضریب زاویه رشد و یا ارتقای آن موضوعی کاملاً استراتژیک است که در شرایط کنونی، شرکت اویکو باید بیش از پیش به آن توجه کند.

گفتنی است، پیش از این مهندس حمیدرضا عراقی به مدت 5 سال بعنوان معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران فعالیت می نمود.