بازدید مدیرعامل اویک از پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس

روابط عمومی شرکت ٱیکو
1397/10/03
دسته بندی خبرآرشیو اخبار 1397

دکتر غلامرضا منوچهری ضمن بازدید از پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، از نزدیک روند اقدامات و فعالیت‌های شرکت اویکو در این پروژه را بررسی کرده و از نقش موثر این شرکت در راه‌اندازی و بهره برداری استراتژیک ترین پالایشگاه کشور تقدیر کرد.

تقدیر مدیرعامل اویک از نقش موثر اویکو در استراتژیک‌ترین پالایشگاه کشور

 دکتر غلامرضا منوچهری ضمن بازدید از پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، از نزدیک روند اقدامات و فعالیت‌های شرکت اویکو در این پروژه را بررسی کرده و از نقش موثر این شرکت در راه‌اندازی و بهره برداری استراتژیک ترین پالایشگاه کشور تقدیر کرد.

 دکتر منوچهری مدیرعامل اویک و جمعی از مدیران ارشد این شرکت، روز چهارشنبه ۲۸ آذر ماه در سفر به بندرعباس از پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس بازدید کردند. در جلسه‌ای که با حضور مدیران ارشد اویکو در سالن کنفرانس مرکز راه اندازی این پالایشگاه برگزار شد، مهندس داودی مدیرعامل شرکت اویکو به ارائه توضیحاتی در خصوص این پلایشگاه، روند اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های در دست اجرا پرداخت، همچنین دکتر سپهوند مدیر HSE اویکو الزامات ایمنی را تشریح نموده و در ادامه نیز مهندس مسعود پاکیزه سرشت مدیر پروژه اویکو، گزارشی از روند انجام فعالیت‌ها ارائه نمود.

در ادامه این جلسه، مدیرعامل اویک عنوان کرد: در دور تازه تحریم ها، آمریکا تصور می‌کند، یکی از چالش‌هایی که می‌تواند  برای کشور ایجاد کند، مساله بنزین است در حالی‌که این پالایشگاه کشور را در زمینه تولید بنزین بی نیاز می‌کند. به گفته وی، در شرایط بین المللی حاضر، تولید بنزین از استراتژیک ترین پالایشگاه کشور، بسیار حائز اهمیت است. دکتر منوچهری حضور شرکت اویکو در حوزه بهره برداری پالایشگاه ستاره خلیج فارس را تعیین کننده و اثرگذار دانست و روند پیشرفت اقدامات صورت گرفته در این عرصه را قابل قبول ارزیابی کرد.

وی با بیان اینکه اویکو به عنوان شرکت فعال در بخش پیش راه‌اندازی، راه اندازی، بهره‌برداری، تعمیرات و حتی موضوع آموزش فراگیر نیروی متخصص، رکوردهای خوبی به جا گذاشته است، افزود: مهندس زنگنه وزیر محترم نفت نیز نقش اویکو را در این پروژه، مثبت و موثر می‌داند. مدیرعامل اویک همچنین بر لزوم توجه به خلاقیت و ابتکار در مدیریت پروژه، مدیریت تعمیر، نگهداری و بهره‌برداری تأکید کرد و گفت: باید مدیریت تغییر بخشی از روند تصمیم گیری باشد.

منوچهری بر لزوم توجه به مسائل ایمنی و حفظ کیفیت به عنوان یک اصل اساسی تأکید کرد و افزود: این دو ویژگی باید ملکه ذهن همه دست اندرکاران باشد. چرا که پالایشگاه ستاره خلیج فارس و ارتباط آن با مساله حیاتی تأمین بنزین، از اهمیت استراتژیک برخودار است و نسبت به آن همواره باید با توجه و دقت خاصی عمل شود. ضمن اینکه موضوعاتی چون، تحریم، ساخت داخل، خرید تجهیزات خاص و یا موضوعاتی چون سرعت کار، موارد چالشی هستند که باید به آنها به نحو شایسته و در جهت منافع ملی غلبه کنیم.

منوچهری همچنین تأکید کرد: با حفظ کیفیت، توجه به اصول ایمنی، انضباط کاری و هوشمندی مدیریتی،  به پالایشگاهی پایدار در استاندارد جهانی خواهیم رسید. به گفته مدیرعامل اویک، تجربیات کسب شده از سالها فعالیت در پارس جنوبی درس آموخته های کاربردی و مفیدی را در اختیار فعالان صنعت نفت قرار می‌دهد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که فاز سوم این پالایشگاه نیز به زودی براساس زمان‌بندی تکمیل و به بهره برداری برسد و کشور از تولید بنزین مرغوب از ظرفیت کامل این پالایشگاه عظیم بهره مند شود.

گفتنی است که تولید بنزین باکیفیت و مرغوب از پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، روزانه ۳۰ میلیون بشکه در روز است که با تلاش و همت دست اندرکاران امر این رقم به زودی به ۴۰ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

در ادامه این سفر، مدیرعامل اویک، مدیرعامل اویکو و هیأت همراه، روز پنج شنبه29 آذرماه از محل پروژه پایانه های نفتی قشم نیز بازدید کرده و در جلسه مشترک با مدیران این پروژه و همچنین مدیریت ارشد شرکت سرمایه گذاری نفت قشم شرکت کردند.