افتتاح رسمی فاز دوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس

روابط عمومی شرکت اُیکو
1397/04/09
دسته بندی خبرآرشیو اخبار 1397

افتتاح رسمی فاز دوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس با حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه

به گزارش روابط عمومی اُیکو؛ پنجشنبه 7 تیرماه 1397، فاز دوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس با حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران افتتاح گردید.

رئیس جمهور را در این مراسم، جمعی از مقامات لشکری و کشوری همراهی می کردند. دکتر روحانی با ذکر نام خدا و توسل به پیامبر اسلام (ص) و ائمه هدی (ع) و با گرامیداشت یاد و خاطره  شهدای هفتم تیر، فاز دوم بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان را افتتاح کردند.

با افتتاح فاز دوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، تولید بنزین به 24 میلیون لیتر در روز می‌رسد و همچنین 14 میلیون لیتر گازوییل و 3 میلیون لیتر سوخت جت در این پالایشگاه تولید خواهد شد.

پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس نخستین پالایشگاه طراحی‌شده بر اساس خوراک میعانات گازی کشور است که با ظرفیت پالایش 360 هزار بشکه در روز در قالب سه فاز 120 هزار بشکه‌ای با هدف تولید بنزین، گازوییل، گاز مایع و سوخت جت در 25 کیلومتری غرب بندرعباس در زمینی به مساحت 700 هکتار احداث شده است.

فاز نخست این پالایشگاه در اردیبهشت ماه سال 96 افتتاح شد. گفتنی است راه اندازی و بهره برداری پالایشگاه عظیم میعانات گازی ستاره خلیج فارس به عهده شرکت راه اندازی و بهره برداری صنایع نفت (اُیکو) می باشد.