نشست خبری معاون وزیر نفت با رسانه های داخلی و خارجی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس

روابط عمومی شرکت اُیکو
1397/02/02
دسته بندی خبرآرشیو اخبار 1397

نشست خبری معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران با رسانه های داخلی و خارجی...

به گزارش روابط عمومی اُیکو؛ نشست خبری معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران با رسانه های داخلی و خارجی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس برگزار شد.

علیرضا صادق‌آبادی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در نشست خبری با رسانه های داخلی و خارجی که امروز شنبه  اول اردیبهشت ماه 97 در محل پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس برگزار شد، چشم انداز تولید بنزین در کشور در پایان سال ۱۳۹۷ را ۱۰۵ میلیون لیتر اعلام کرد که از این میزان ۸۷ میلیون لیتر بنزین تولیدی با استاندارد یورو ۴ و 5 خواهد بود. مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: متوسط تولید بنزین در سه ماهه آخر سال۹۶ به میزان ۷۸ میلیون لیتر بوده که نسبت به سه ماهه اول سال ۹۶ افزایش ۱۸ میلیون لیتری داشته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۲ میلیون لیتر بنزین یورو در پالایشگاه‌های اراک، تبریز،اصفهان، آبادان تولید می شود که متوسط تولید ۲۸ میلیون لیتر است.

صادق آبادی از تولید بنزین یورو ۵ پالایشگاه ستاره خلیج فارس خبر داد و گفت: ظرفیت تولید بنزین یورو ۵ حدود ۱۲ میلیون لیتر است که می توان گفت متوسط تولید حدود ۱۱.۵ میلیون لیتر است.

صادق آبادی با بیان اینکه تقریبا همه پالایشگاه‌های کشور امسال وارد مرحله اورهال می شوند گفت: با برنامه ریزی های انجام شده تلاش ما این است که در تمام طول سال تعمیرات اورهال پالایشگاه‌ها تأثیر کمی در متوسط تولید فرآورده های نفتی داشته باشد.

 معاون وزیر نفت در خصوص میزان افزایش تولید بنزین و نفت‌گاز در ابتدای سال ۹۷  اظهار داشت: میزان تولید بنزین در ماه فروردین نسبت به ماه مشابه در سال ۹۶ رشد ۱۱.۳ درصدی داشته و در تولید نفت‌گاز این رشد به ۱۰ درصد نسبت به ماه مشابه در سال ۹۶ رسیده است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با رد اینکه تأمین مالی، گلوگاه تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس است، گفت:  هم اکنون ۲۶۰ میلیون یورو وام از طریق صندوق توسعه ملی تصویب شده که به محض نافذ شدن وارد این طرح می شود اما ۱۲۰ میلیون یورو از محل فروش فرآورده های نفتی به ما پرداخت شده که با نافذشدن وام این مبلغ بازگردانده می شود.


او همچنین از تنوع سازی سبد سوخت خبر داد و گفت: متنوع سازی سبد سوخت و در نظر گرفتن سهم سوخت در بخش های مختلف در دستور کار است و از همه مهمتر افزایش سی ان جی برای کنترل تقاضا است.

او در پاسخ به سوالی در رابطه به اینکه با توجه به شعار سال رهبر انقلاب و اینکه در پالایشگاه ستاره خلیج فارس چند درصد از توان داخلی استفاده شده است اظهار کرد: حدود ۷۰ درصد از توان داخلی در این پالایشگاه استفاده شده است و سعی می کنیم که در مابقی طرح ها از توان داخلی استفاده کنیم.

معاون وزیر نفت گفت: برای تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس تمام تجهیزات خریداری و یا از ظرفیت ساخت داخل بهره برده است و با مشکلی مواجه نخواهیم بود.

افتتاح فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس توسط رییس جمهور در آینده نزدیک، 

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان اینکه فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در ماههای پایانی سال ۹۶ راه اندازی گردید، گفت: این فاز تا پیش از آغاز ماه مبارک رمضان توسط ریاست محترم جمهوری بطور رسمی افتتاح می شود و با بهره برداری از فاز دوم این پالایشگاه به پایداری و تثبیت فرآیند تولید بنزین خواهیم رسید. همچنین فاز سوم این پالایشگاه نیز تا پایان امسال راه‌اندازی خواهد شد.

معاون وزیر نفت و مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي افزود:

تلاش شبانه روزي همكاران و دوستان ما در اويكو به عنوان  شركت راه انداز پروژه بزرگ پالايشگاه ستاره خليج فارس ستودني است و مي توان گفت كه با چنين تلاش و پشتكاري، هر جا كه كار كنيد، موفق خواهيد شد.