OIEC، میزبان وزیر نفت و هیأت همراه

1395/11/30
دسته بندی خبرآرشيو اخبار 1395

وزیرنفت و هیأت همراه در جریان سفر به پایتخت انرژی کشور ضمن بازدید از پروژه های صنعتی این منطقه، در نشست مشترک با مدیران ارشد حوزه نفت، گاز و پتروشیمی کشور که به میزبانی گروه OIEC برگزار شد، شرکت کردند.

وزیرنفت و هیأت همراه در جریان سفر به پایتخت انرژی کشور ضمن بازدید از پروژه های صنعتی این منطقه، در نشست مشترک با مدیران ارشد حوزه نفت، گاز و پتروشیمی کشور که به میزبانی گروه OIEC برگزار شد، شرکت کردند.
به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC)، بیژن زنگنه و هیأت همراه صبح روز پنج شنبه (چهارم شهریور) و همزمان با هفته دولت در سفر به منطقه پارس جنوبی، از پروژه های اولویت دار وزارت نفت شامل فازهای 18 ، 17 و 21 ، 20 پارس جنوبی بازدید کرده و در جریان آخرین پیشرفت های این مگا پروژه ها قرار گرفتند.
علاوه براین، جلسه هم اندیشی وزیرنفت با مدیران، مجریان و پیمانکاران طرح های توسعه ای پارس جنوبی به میزبانی گروه OIEC و در ساختمان راه اندازی مگا پروژه فازهای 20 و 21 (Commissioning Center) برگزار شد.
ضمن اینکه زنگنه و جمع کثیری از مدیران شرکت ملی نفت، منطقه ویژه پارس، مدیران شرکت نفت و گاز پارس، مجریان پروژه ها، نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون انرژی، مدیران عامل شرکت های مطرح پیمانکاری و مدیران پروژه ها در ضیافت شامی که به این مناسبت در محل پروژه فازهای 20 و 21 تدارک دیده شده بود، حضور یافتند.
وی در جریان بازدید از طرح های پارس جنوبی، توسعه این پروژه ها را در بخش خشکی و دریا مطلوب ارزیابی کرد و پارس جنوبی را پیشانی حرکت های توسعه ای صنعت نفت کشور برشمرد.
به گفته زنگنه، با راه اندازی این پروژه های اولویت دار، میزان برداشت روزانه ایران از گاز این میدان با کشور قطر برابر خواهد شد.
لازم به ذکر است که وزیر نفت در جریان این سفر که جمعی از معاونان، مشاوران و دستیاران اش وی را همراهی می کردند، از پروژه فاز 19 و مجتمع ها و واحدهای پتروشیمی عسلویه نیز بازدید کرده و با مدیران این بخشها دیدار و گفت و گو کرد.
حضور در جلسه شورای اداری استان بوشهر، حضور در سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و دیدار و گفت و گو با مدیران و فعالان منتخب اقتصادی و اجتماعی استان بوشهر از دیگر برنامه های سفر وزیر نفت به منطقه پارس جنوبی بود.
گفتنی است، بخش پایانی سفر زنگنه به علسویه، صبحانه کاری با خبرنگاران در صبح روز جمعه پنجم شهریورماه بود.