برگزاری همایش تأثیر مهارت های زندگی در ایمنی محیط کار

روابط عمومی شرکت اُیکو
1396/10/25
دسته بندی خبرآرشیو اخبار 1396

به گزارش روابط عمومی اُیکو؛ روز چهارشنبه 20 دی ماه، همایش تأثیر مهارت های زندگی در ایمنی محیط کار با هدف فرهنگ سازی ایمنی، بروز رسانی اطلاعات ...

به گزارش روابط عمومی اُیکو؛ روز چهارشنبه 20 دی ماه، همایش تأثیر مهارت های زندگی در ایمنی محیط کار با هدف فرهنگ سازی ایمنی، بروز رسانی اطلاعات حوزه ایمنی و کاهش حوادث ناشی از کار به میزبانی شرکت اُیکو و مشارکت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در سالن اجتماعات فجر شرکت گاز در بندرعباس برگزار شد.

در این همایش که با حضور جمع کثیری از مدیران و کارشناسان این حوزه برگزار شد، دکتر علی مظفری مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و مهندس سلیمی مدیر کل تعاون، کار و ر فاه اجتماعی هرمزگان و خانم مهندس بهزادی رییس بازرسی اداره کل تعاون، کار و ر فاه اجتماعی هرمزگان، احمد پویافر فرماندار بندرعباس، کیانوش جهانبخش عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس و مهندس لامع مدیر پروژه پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس و دکتر سپهوند مدیر HSE شرکت اُیکو به ایراد سخنرانی پرداختند.  

در ابتدا دکتر علی مظفری مدیر کل بازرسی کار و دبیر شورای عالی حفاظت فنی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رعایت موارد ایمنی را موجب بازگشت 500 درصدی سرمایه کارفرمایان دانست و خاطر نشان کرد در بدترین حالت، با رعایت نکات ایمنی در کارگاه ها میزان بازگشت سرمایه کارفرما به 2 و نیم برابر می رسد. 

در ادامه مهندس سلیمی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، آموزش ایمنی کارگران، پیمانکاران و کارفرمایان و متقاضیان صدور پروانه ساختمانی، الزام اخذ صلاحیت ایمنی پیمانکاران و بازرسی و بررسی عملکرد آنها، بازرسی از کارگاههای ساختمانی، تشکیل جلسات با صنایع مختلف استان به منظور آشنایی هر چه بیشتر با مقررات ایمنی کار را از دیگر اقداماتی ذکر کرد که منجر به کاهش حوادث ناشی از کار شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به وقوع 145مورد حادثه ناشی از کار در استان گفت: این حوادث در 9 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 46 درصد کاهش داشته است.

در ادامه مجموعه سخنرانی ها فرماندار بندرعباس و عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز با محوریت لزوم رعایت الزامات ایمنی و بکارگیری دستورالعمل های ایمنی در مسایل شهری به ایراد سخنرانی پرداختند. 

مهندس وحید لامع مدیر پروژه پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس از شرکت اُیکو با حضور در جایگاه گزارشی مبسوط را در خصوص توانمندی ها و فعالیت های شرکت اُیکو و نیز روند فعالیت این شرکت در پالایشگاه عظیم ستاره خلیج فارس ارائه کرد.

پس از استراحتی کوتاه و پذیرایی از شرکت کنندگان، دکتر آرش سپهوند مدیرHSE اُیکو در توضیحاتی جامع برای حضار به دلایل عمده مدیریت نمودن کارها به شکل ایمن، بررسی دلایل ریشه ای حوادث و ارائه آمار حوادث ناشی از کار در جهان، نقش مدیران و سرپرستان در ارتباط با موضوع ایمنی و همچنین نیازهای اولیه برای داشتن محیط کار ایمنی اشاره نمود.

همچنین در حاشیه برگزاری این همایش، نمایشگاه جانبی تجهیزات ایمنی نیز به همت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان و واحد HSE شرکت اُیکو در پالایشگاه ستاره خلیج فارس برگزار شد.

از نکات جالب توجه در این همایش می توان به برگزاری همزمان کارگاه های آموزشی توسط شرکت اُیکو اشاره نمود که با استقبال فراوان مخاطبین روبرو شد. این کارگاه ها با محوریت مسایل روان شناختی و کنترل استرس توسط آقایان مهندس عشقی مدیر HSE پالایشگاه میعانات گازی بندرعباس وآقای دکتر ضمیری روان شناس شرکت اُیکو برگزار شد.

این همایش با قدرانی از مسئولین ایمنی برتر کارگاه های استان هرمزگان و اهدای  لوح تقدیر به کار خود پایان داد.

گفتنی است در این همایش از شرکت راه اندازی و بهره برداری صنایع نفت (OICO) بعنوان مجری راه اندازی و بهره برداری پالایشگاه عظیم میعانات گازی ستاره خلیج فارس به جهت رعایت الزامات ایمنی در این طرح ملی با اهداء لوح سپاس تقدیر بعمل آمد.