فرآورده‌های پالایشگاه ستاره خلیج فارس بالاترین کیفیت را دارند

َشانا
1396/10/19
دسته بندی خبرآرشیو اخبار 1396

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به این‌که بنزین تولیدی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس دارای استاندارد یورو ۵ است، گفت: فرآورده‌های این پالایشگاه بالاترین کیفیت را دارند

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به این‌که بنزین تولیدی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس دارای استاندارد یورو ۵ است، گفت: فرآورده‌های این پالایشگاه بالاترین کیفیت را دارند.

به گزارش روابط عمومی اُیکو و به نقل از شانا، اسدالله قره‌خانی با اشاره به بازدید شامگاه یکشنبه (۱۷ دی‌ماه) اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از پالایشگاه ستاره خلیج فارس، گفت: مسئولان پالایشگاه گزارش‌های مناسبی به اعضای کمیسیون ارائه دادند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس همچنین از تولید روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین در فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس خبرداد.

وی با بیان این‌که پالایشگاه ستاره خلیج فارس چند هزار بشکه میعانات گازی را پالایش می‌کند، افزود: عمدتاً بالغ بر ۶۰ درصد تولید این پالایشگاه بنزین و بقیه گازوئیل، گاز مایع (LPG) و دیگر فرآورده‌هاست و روند فعالیت پالایشگاه نیز امیدبخش است.

قره‌خانی گفت: هم اکنون بخش زیادی از کارهای فاز دوم همانند آماده‌سازی واحد تقطیر انجام شده و تا آغاز سال آینده بخش دوم نیز به بهره‌برداری می‌رسد و در آن زمان می‌توان مطمئن شد که دیگر نیازی به واردات بنزین نداریم.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: فرآورده‌های پالایشگاه ستاره خلیج فارس کیفیتی بسیار بالایی دارند که می‌تواند بسیاری از مخاطره‌های زیست محیطی در کشور را برطرف کند.

گفتنی است راه اندازی و بهره برداری پالایشگاه عظیم میعانات گازی ستاره خلیج فارس بعهده شرکت راه اندازی و بهره برداری صنایع نفت (اُیکو) می باشد.